Krepšelis 0 Prekė Prekės (tuščia)    

Prekių nėra

Be pristatymo (atsiimti parduotuvėje) Pristatymas
0,00 € Viso

Pirkti

Produktas sėkmingai pridėtas į pirkinių krepšelį

Kiekis
Viso

Krepšelyje yra 0 elementų. Krepšelyje yra 1 elementas.

Prekės viso
Viso pristatymas  Be pristatymo (atsiimti parduotuvėje)
Viso
Tęsti apsipirkimą Pereiti prie apmokėjimo

Perkamiausios

Vonios kambarys - drėgna aplinka!

Vonios kambarys – drėgnos aplinkos zona

Tačiau klaidinga manyti, kad vonios kambaryje oras visada būna labai drėgnas. Vonios kambariui būdinga tik dažna aplinkos drėgmės kaita. Atsižvelgiant į vonios kambario eksploatavimo ypatumus, reikia teisingai parinkti apdailos medžiagas, baldus, aksesuarus ir būtinai įrengti tinkamą ventiliaciją.

Ištisai drėgnoje aplinkoje patalpą būtinai apninka pelėsiai ir grybeliai. Jų atsiradimą ypatingai skatina muiluoto vandens likučiai, patekę ant blogai besiventiliuojančių paviršių. Net ir galingiausia oro ištraukimo sistema nepajėgs tinkamai išventiliuoti vonios kambario patalpą, jei joje bus daug glaudžiai vienas su kitu suglaustų paviršių – perdėtas vonios kambario baldų optimizavimas. Pastovios drėgmės pasekoje atsitinka patys nemaloniausi dalykai: užklumpa blogi kvapai, nedžiūsta rankšluosčiai, juodomis apaugomis pasidengia sunkiai besiventiliuojantys paviršiai.

Yra trys esminiai dalykai, kurių negalima ignoruoti įrengiant vonios kambarį:

-          būtina tinkamai įrengta patalpos ventiliacija.

-          labai svarbu tinkamai parinkti interjero medžiagas (dangas).

-          negalima perkrauti interjero taip apsunkinant oro aptekėjimą paviršiais.

Tinkama ventiliacija

Tinkamus ventiliacijos sistemos parametrus turi parinkti projektavimo specialistas, atsižvelgdamas į vonios kambario eksploatavimo sąlygas, intensyvumą, klimatinius ypatumus ir kitas jam gerai žinomas sąlygas.

Plačiau norėčiau pakalbėti apie vonios kambario baldus, jų medžiagas ir paviršiaus dangas.

Praustuvai

Visi keraminiai, kompozitiniai ar stiklo praustuvai yra gerai apsaugoti nuo drėgmės poveikio ir gali neribotai kontaktuoti su vandeniu glazuruoto paviršiaus ribose. Atskira tema – mediniai praustuvai. Tokie plačiai sutinkami ekologiško tipo interjeruose Skandinavijoje, tačiau mūsų krašte nėra paplitę. Mediniai praustuvai yra apdirbti drėgmę atstumiančiomis technologijomis, tačiau jų apsaugos lygis reikšmingai žemesnis už tradicinės keraminės vonios kambario įrangos.

Vienas paprasčiausių ir lengviausiai įgyvendinamų reikalavimų vonios kambario baldams yra jų erdvus išdėstymas. Labai svarbu, kad baldai nebūtų sugrūsti „altorėlio“ tipo junginiuose, kurie ne tik estetiškai darko vonios kambarį, bet ir labai komplikuoja oro aptekėjimą sudrėkusiais paviršiais (žiūrime paveikslėlius žemiau).

  

Vonios kambario baldais reikėtų puošti interjerą, o ne besaikiais altorėliais spręsti savo nemokėjimą nekaupti namuose nereikalingų daiktų. Vonios kambario baldai turi būti lengvai aptekami ventiliacinių oro srautų, lengvai prieinami nuvalyti ir aklinai nepaslepiantys brangiomis technologijomis padengtas patalpos sienas (žiūrime paveikslėlius žemiau).

  

Baldų medžiagos 

Dažniausiai vonios kambario baldai būna pagaminti iš medžio drožlių (plaušo) pagrindu pagamintų plokščių. Tokiose plokštėse medžio dalelės yra surištos polimeriniais rišikliais. Drėgmės poveikyje tokios plokštės išbrinksta – plečiasi higroskopiškos medienos dalelės. Išdžiūstant tokia plokštė vėl susitraukia. Tačiau begalė tokių ciklų gali suardyti medienos daleles jungiantį rišiklį ir plokštė suyra, suskilinėja. Kad apsaugoti vonios kambario baldų konstrukcinę plokštę nuo tokio pražūtingo poveikio, jai suteikiamos drėgmei atsparios dangos. Atspariausi drėgmės poveikiui yra dengti PVC plėvele ir dažyti paviršiai. Specialūs drėgmei atsparūs dažai yra brangoki, tačiau jų dažymo technologija leidžia padengti vientisa homogenine danga tiek fasado detalių paviršių, tiek ir briaunas. Dažyti vonios kambario baldai – racionaliausias ir tinkamiausias sprendimas dažnai kintančios drėgmės patalpai. Paprasta baldinė plokštė, dengta melamino plėvele, nėra tokia atspari drėgmei, be to, jos briaunų apdirbimas papildomai priklijuota kraštų juosta negali užtikrinti aukšto lygio atsparumą drėgmei. Naturali mediena drėgmės poveikyje išbrinksta, o džiūdama – susitraukia. Mediena yra natūrali medžiaga ir neturi savyje polimerinio rišiklio, ji nesubyra besikartojančios drėgmės ciklų metu, todėl jos apsaugos nuo drėgmės reikalavimai paprastesni – užtenka, kad paviršius būtų nulakuotas.

Jei atsižvelgsite į aukščiau išdėstytus patarimus, vonios kambario baldai tarnaus Jums ilgai ir tinkamai.


rolex replica watches for sale